Archiv aktualit


Šťastné a veselé!

Přejeme Vám krásné Vánoce a děkujeme za všechny skvělé chvíle, které jsme společně prožili v uplynulém roce. Těšíme se na ten nadcházející a věříme, že se společně potkáme na některé z našich akcí, na táboře nebo v kroužcích.Tvořivé Vánoce s Helceletkou

K předvánočnímu času patří tradičně radost z tvoření vlastních výrobků, které vám vykouzlí úsměv na tváři, nebo možná potěší vaše blízké pod stromečkem. Během letošních Vánoc se do vyrábění dárečků můžete pustit hned na několika místech po celém Brně. Na Bystroušce vás zasvětí do výroby přírodní kosmetiky, voňavou dílnu připravují také na Frikulínu. Vánoční ozdoby i svícny se budou vyrábět na Sluníčku a na Kominíčku.

Tradiční dílničky budou letos obohaceny také o technické tvoření, které zaštiťuje náš nový projekt TechKRABíci. Spájet elektrické obvody a rozsvítit si vlastní dřevěný stromeček si vyzkoušíte na mnoha helceletkovských adventních akcích.

V sobotu 14. prosince zavítejte na naši pobočku Robotárna. Vánoční technická dílnička tam bude probíhat v dopoledních i odpoledních hodinách a kromě pájení stromečků můžete nakouknout také do zázemí pobočky a seznámit se s místními robotickými kroužky pro děti. Ve stejný den rozsvítíme stromečky také v řečkovické pobočce Domino. Těsně před Vánoci, v pátek 20. prosince, si radost z vlastnoručně spájeného funkčního obvodu uděláme na pobočce Domeček. Na akci „Po roce Vánoce!“ si odpočinete od všudypřítomného shonu a spolu s přáteli a rodinou se naladíte na kouzelné vánoční chvíle.


Už máte svůj věneček?

První adventní svíčku budeme zapalovat již tuto neděli a tak je nejvyšší čas se připravit a ozdobit domov vlastnoručně vyrobeným adventním věncem.

Rádi byste letos přenechali tvoření tradiční adventní ozdoby dětem? Už tento pátek 29. listopadu pro ně naše pobočka Bystrouška připravuje dílničku, kde mohou popustit uzdu fantazii a společně s kamarády zažít radost z vlastnoručně vyrobených dekorací. K večeru přivítají na Bystroušce také všechny dospěláky. Dílna na výrobu věnců se v pátek dětem i dospělým otevře také na pobočce Domeček. Místní tvoření ocení především ti z vás, kteří mají rádi přírodnější a decentní zdobení. Výrobu věnců můžete spojit také s návštěvou adventní dílny, kterou pro vás na Domečku připravují. Těšte se na voňavé motání medových svící, odlévání mýdel, nebo třeba výrobu svícínku a vánočních ozdob.

I v sobotu 30. listopadu se budeme na zapálení první adventní svíčky řádně připravovat. Těšit se na vás budou kolegové v řečkovickém Dominu, kde si věnce dozdobíte přírodními materiály, stuhami a mnoha dalšími dekoracemi. Máte to do Řečkovic daleko? V sobotu budou celý den vazby adventních věnců probíhat také na pobočce Fantázie, ve Slatině i Židenicích.

Rádi byste si vyrobili věnec a pořídili třeba i první vánoční dárků? Z pobočky Frikulín si v tomto roce můžete kromě věnce odnést také spoustu dalších vánočních dekorací, dárečků a svátečních zážitků. Letos se v sobotu 30. listopadu můžete kromě vyrobených věnců potěšit také na místním tradičním vánočním jarmarku. Vánoce jsou přece hlavně svátky pohody a společných prožitků. Zastavte se s přáteli nasát adventní atmosféru. Kromě tematického tvoření se potkáte třeba s místními šikovnými tvůrci rukodělných výrobků, popovídáte si s nimi, občerstvíte se domácími dobrotami, zaposloucháte se do tónů kytary našich nadaných žáků, nebo se inspirujete uměním od mladých výtvarníků. V sobotu vám to nevyjde? Jarmark pro vás připravuje i naše pobočka Veverka, a to o den později, v neděli 1. prosince.Kreativní podzim na Helceletce

Hledáte inspiraci na vánoční dárky? Nebo byste chtěli jen přečkat sychravé podzimní dny v teple a dobré náladě? Obojí se vám splní na našich kreativních dílnách pro dospělé a ještě si u toho vyrobíte krásné věci.

v pátek 15. listopadu se na Fantázii v Židenicích pustíme do výroby keramických lamp. Ideální dárek pro milovníky provoněného domova. Společně si ukážeme, jak lampu prořezat i ozdobit. Máte-li konkrétní představu, určitě si ji doma připravte, rádi vám pomůžeme si ji vyrobit. Lampy budeme vyrábět také v pátek 22. listopadu ve Slatině.

Předvánoční keramickou dílnu pro vás připravila také naše řečkovická pobočka Domino. Ve středu 27. listopadu si můžete přijít vyrobit dárky podle vaší představy. Rádi přivítáme dospěláky i všechny tvořivé školáky. A jestli zrovna nemáte nápad, žádný strach. Naše zkušená výtvarnice Jana vám poradí a seznámí vás se spoustou keramických postupů. K dispozici budou i designové obtisky.

Krásným vánočním dárkem může být třeba i vlastnoručně vytočený hrnek na čaj, nebo mísa na cukroví. Vytočit vánoční dárky si můžete na pobočce Domeček v pátek 22. listopadu. Nemáte s točením zkušenost? Přijďte nakouknout a alespoň si vyzkoušet modelování nebo odlévání do sádrových forem.

Nebaví vás hňácat se v hlíně a raději máte čistou práci? Zkuste kurz moderní kaligrafie na naší pobočce Sluníčko. V pondělí 18. listopadu si odpočinete při tvorbě krásného písma a ozdobných nápisů, které mohou vaše přátelé potěšit pod stromečkem, nebo třeba ve schránce.

Voňavou dílničku si pro vás připravila naše pobočka Bystrouška. V neděli 1. prosince si můžete vyzkoušet výrobu přírodní kosmetiky. Dílnička je určena hlavně tvořivým maminkám. Domů si odnesete voňavou sůl do koupele, balzám na rty nebo inhalační tyčinku.Svatý Martin už jede....

…a jestli s sebou letos vezme svého bílého koně, to se ještě musíme nechat překvapit. Pohodové rodinné večery plné světýlek a tak trošku už i vánoční atmosféry vypuknou v každém případě již o víkendu.

V pátek 8. listopadu vás společně s dětmi přivítají na Bystroušce. Těšte se na lampionový průvod a milou podzimní pohádku nejen pro nejmenší. Martinská slavnost začíná ještě před setměním v 16:15.

Kdo to v pátek nestíhá, může si užít sobotní (9. listopadu) Svatomartinský lampionový průvod v blízké Veverské Bítýšce. Naše Veverka pro vás i letos připravuje ohňovou show a teplý čaj na zahřátí.

Bydlíte na druhé straně Brna? I do Slatiny se Svatý Martin letos chystá. Děti se mohou po Martinově světýlkové cestě plné překvapení vydat v pondělí 11. listopadu od 17 hodin. Ještě před samotným průvodem se navíc můžete zastavit na Fantošku a vyrobit si vlastní lucerničku.Pohlídejte si své místo na podzimním příměšťáku!

Školáci se v lavicích ještě ani pořádně neohřáli a už se blíží první letošní prázdniny. Helceletka pro vás již tradičně, jako každý rok, připravila nejeden tábor. A že to letos opravdu stojí za to! 

Během podzimek, které letos vyšly na úterý 29. a středu 30. října, vyrazí naše pobočky Fantázie, Kamenačky a Frikulín poznávat exotické druhy zvířat na celodenní výlet do zoologické zahrady. Zvídavé a sportovně založené děti nemohou chybět na sportovním příměšťáku naší pobočky Veverka, kde se cestou po bobové dráze dozví, co je to “Folf”. 

Máte doma malé dobrodruhy, kteří se rádi nechají překvapit a baví je vyrábění? V tom případě si nenechte ujít Kouzelný foto-experiment, příměšťák, který pro vás připravily naše pobočky Domeček a Sluníčko. Malí i velcí kreativci nemohou chybět na výletovém táboře naší pobočky Bystrouška. Navštívit skutečnou modrotiskovou dílnu a ještě si z výletu odvézt vlastní potištěné plátno se jen tak nepoštěstí. 

Místa ubývají, pohlídejte si to svoje!Seznam našich kroužkůZjisti, na jakou pobočku to máš blízko!


Spustili jsme přihlašování do kroužků ve školním roce 2019/2020. V několika stovkách zájmových útvarů si určitě najdete ten, který si „zakroužkujete“. Ať už hledáte kreativní vyžití, sport, hudebku, přírodovědu či chovatelství nebo třeba techniku, robotiku a programování, určitě nebudete zklamáni - svůj kroužek u nás najdete! Mysleli jsme také na rodiče s malými dětmi, pro které jsou po celém Brně připraveny pravidelné volnočasové aktivity. Místa si můžete zajistit i v klubech pro předškoláky a v některých kroužcích, které budeme realizovat mimo stálá pracoviště. Nabídku kroužků budeme ještě dopilovávat - některé kroužky přidáme, zpřesníme ještě některé časy nebo jména lektorů.Tábor na poslední chvíli?

30. 5. 2019
Nejste plánovací typ a ještě jste nepromýšleli program pro děti na léto? Nezoufejte! Na několika našich příměstských i pobytových táborech ještě zbývá pár posledních míst a pro velký úspěch jsme dokonce přidali pár turnusů navíc! Podrobnosti o termínech a volných místech najdete v sekci tábory. Dopřejete dětem dobrodružství pod stanem, nebo je raději necháte užít si v pohodlí domova bohatý program na příměstském táboře? Ještě je čas zajistit dětem to „nejvíc“ léto, TÁBOR JE NEJVÍC!

Dobrý den Kociánko!

27. 5. 2019

Měsíc květen je opravdu nabitý. I ve čtvrtek 30. května, je kam vyrazit. Jako každý rok bychom vás společně s dětmi rádi pozvali na festival Dobrý den Kociánko, kterého se tradičně účastníme v zastoupení pobočky Frikulín. I letos pro vás připravujeme kreativní a veselá stanoviště, která vykouzlí úsměv na tváři, stejně jako atmosféra celého festivalu.Kam v květnu za zábavou?

21. 5. 2019
Vyhlídky na slunečné počasí lákají jednoznačně na pobyt venku a výlety za město. Již tento pátek 24. května se na vás budeme těšit na Dětském dni ve Slatině, který pro vás chystá naše pobočka Fantázie. Dětem ke svátku připravuje Fantoška veselou oslavu plnou her, soutěží a odměn pro všechny účastníky.

Máte doma malého vědce, který by raději vyrazil mimo civilizaci? Dopřejte dětem výlet s naší přírodovědnou stanicí Kamenačky. V sobotu 25. května vyrazí tamní tým na moravskou „Saharu“, prozkoumat národní přírodní památku Váté písky, a rád vezme s sebou všechny zvídavé děti. Společně si na výletě užijeme osmikilometrovou procházku plnou pozorování rostlin a živočichů, kteří často nikde jinde nežijí.

Vyznavači výletů mají šanci vyrazit na procházku také v neděli 26. května. Naše pobočka Veverka připravila pro výletníky Pohádkovou cestu plnou kouzelných postav. Pozdravíte se s ježibabou, Krtkem, nebo Rumcajsem?

Měsíc květen je opravdu nabitý. I ve čtvrtek 30. května, je kam vyrazit. Jako každý rok bychom vás společně s dětmi rádi pozvali na festival Dobrý den Kociánko, kterého se tradičně účastníme v zastoupení pobočky Frikulín. I letos pro vás připravujeme kreativní a veselá stanoviště, která vykouzlí úsměv na tváři, stejně jako atmosféra celého festivalu.

—-

Malování průchodu

13. 5. 2019
Máte doma malé kreativce, které jinak, než s tužkou a štětcem v ruce neznáte? Naše pobočka Sluníčko připravila pro všechny, kteří se nebojí barev a chtějí se na chvíli proměnit v opravdové malíře, Malování průchodu v městské části Komárov. Akce se koná v pondělí 20. května odpoledne. Dopřejte dětem skvělý zážitek. Více informací o akci najdete na stránce Sluníčka.


Dobrodrůžo: Rychlé šípy

29. 4. 2019
Vytáhnout legendárního ježka z klece, sestrojit létající kolo, nebo se proplést tajuplným podzemím pod Stínadly. To a mnohem více vás čeká na prvním ročníku akce Dobrodůžo, která se koná v sobotu 11. května odpoledne. Přijďte se seznámit s legendární partičkou Rychlých šípů a užít si s námi příjemné rodinné odpoledne. Akce se koná ve spolupráci s Piknik boxem v Björnsenově sadě v rámci Týdne města. Veškeré podrobnosti o akci najdete v události na našem Facebooku.Tábor je nejvíc

14. 4. 2019
Už máte plány na léto? My ano! V sekci tábory najdete pestrou nabídku parádních letních táborů pro stařší i mladší děti. Vyrazíte s námi za dobrodružstvím pod stan, nebo raději zůstanete v pohodlí domova a užijete si bohatý program na příměstském táboře? Počet volných míst každým dnem ubývá, prozkoumejte nabídku a najděte dětem včas ten nejlepší tábor. My už se moc těšíme, protože TÁBOR JE NEJVÍC!


Dobrodrůžo: Rychlé šípy

12. 4. 2019
11. května pro vás chystáme parádní Dobrodrůžo, na kterém moc rádi přivítáme všechny děti i dospělé. Těšit se můžete na pohodové rodinné odpoledne plné neobvyklých stanovišť, her a především legrace. A kde se potkáme? Akce proběhne ve spolupráci s Piknik boxem v Björnsenově sadě. Zapište si termín a brzy očekávejte podrobnější informace. Už se nemůžeme dočkat až to na vás všechno vysypeme!


Open House

8. 4. 2019

Navštívit zajímavé budovy a místa, kolem kterých běžně chodíme, ale nemůžeme se do nich podívat? Na této myšlence je založen festival Open House Brno 2019, který návštěvníkům umožňuje zdarma nahlédnout, jak vypadají zevnitř architektonicky zajímavé stavby, jak fungují administrativní a technické budovy či co zbylo z industriálních staveb.

Letos se do festivalu zapojí také Helceletka, konktétně naše pobočka Frikulín, která sídlí v budově z první poloviny 20. století, v Kubově vile na adrese Gromešova 1 v Řečkovicích. Historie Kubovy vily, v níž pobočka funguje, sahá až do 30. let minulého století.

Přijďte během víkendu 13. a 14. dubna nahlédnout do prostor vily a připomenout si její jedinečnost a historii. Kromě toho, že vás kolegové z Frikulínu vilou provedou, pro vás připraví také kreativní dílny pro děti i dospělé.


Jaro s Helceletkou

26. 3. 2019
Jaro je tady a ním i spousta radosti, legrace, tradic a slunečních paprsků. Přivítejte jej spolu s námi na rodinných akcích, které Helceletka chystá po celém Brně.

Zasadit si jarní cibulky do květináče, který si sami vyrobíte, vyzdobit si to doma vlastními krásami, potěšit blízké jarním přáním… Zažijte jaro naplno. Začínáme v pátek, 29. března, na Fantázii. Zastavte se tam za námi vyrobit si vlastní keramickou nádobu na bylinky. Hned potom v sobotu, 30. března, vás budeme čekat na Frikulínu s jarní dílničkou. Budou se sázet cibulky, vyrábět jarní přání pro radost a chybět nebudou ani velikonoční dekorace.

O týden později pro vás připravily naše dvě pobočky Veverka a Frikulín svoje tradiční Velikonoční jarmarky. V sobotu 6. dubna provoní Frikulín v Řečkovicích velikonoční jidášky a celá pobočka ožije tou pravou velikonoční atmosférou. Těšte se na vyrábění z pedigu, spoustu dílen pro děti i dospělé nebo možnost koupit si velikonoční dekorace. Krásné výrobky můžete pořídit také o den později, v neděli 7. dubna, na Velikonočním jarmarku ve Veverské Bítýšce. Na tamní akci nebude chybět ani tvoření pro děti a spousta inspirace ve formě výstavy výrobků místních výtvarníků.


Jeden svět rodičům a dětem

12. 3. 2019
Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět Brno pro vás letos připravil možnost vydat se do kina i společně s vašimi dětmi. Čekají vás hned tři druhy projekcí uzpůsobené pro rodiče a jejich děti (všeho věku).

Využijte jedinečnou možnost zůstat bezpečně blízko svým dětem a přitom si užít dokumentární snímek. Snímky jsou vybírány tak, aby se v nich nevyskytovalo žádné násilí. Vybrané projekce jsou navíc obohaceny dílničkami pro děti. Podrobnosti o připravovaných projekcích najdete také na v události na facebooku.


Tvoříme a hrajeme si

1. 3. 2019
Máte rádi výtvarné umění? Zajímá vás co všechno děti v naši výtvarných kroužků vyrábí a malují? Přijďte se podívat na výstavu prací dětí z výtvarně zaměřených kroužků z našich poboček Domino a Frikulín. Výstava se koná v městské části Medlánky v krásných prostorách tamního společenského centra Sýpka. Dětská díla si můžete prohlédnout od pondělí 11. 3. až do neděle 17. 3. Na poslední den výstavy jsme pro vás navíc připravili vernisáž. Těšte se na hudební doprovod žáků našeho lektora Lukáše Pavlici a malé občerstevní. Celé nedělní odpoledne bude navíc probíhat výtvarná dílna, na které si budete moci vyzkoušet práci s moderním řezacím a lisovacícm strojkem, razítky a dalším výtvarným materiálem. Moc se těšíme na společné setkání.


Malý princ na Bystroušce

12. 2. 2019
Dramatický kroužek z naší bystrcké pobočky si plní sen. Děti se letos rozhodly předvést svoje dramatické umění veřejnosti. Rádi bychom proto pozvali všechny zájemce, kteří jsou na malé herce zvědaví a rádi by je podpořili, aby se přišli podívat na jejich vystoupení Malý princ. Divadlo se pro velký zájem uskuteční hned ve dvou termínech, ve čtvrtky 21. a 28. února. Všechny podrobnosti o divadle najdete v sekci akce, nebo na facebooku Bystroušky.


Robotiáda 2019

7. 2. 2019
Ještě nemáte plány na víkend? Potom nesmíte chybět na největší středoevropské soutěži Robotiáda 2019. I tentokrát se na této parádní akci potkáte s naší Robotárnou. Přijďte za námi v pátek 8. 2. do brněnského VIDA! science centra jako diváci a v sobotu 9. 2. jako přímí účastníci. A co pro vás Robotárna letos chystá? Sledujte událost na facebooku a vše se včas dozvíte. A pokud byste přeci jen chtěli nakouknout do robotické atmosféry už teď, podívejte se, jak to vypadlo v minulém roce.


Jarní prázdniny na poslední chvíli

4. 2. 2019
Ještě nemáte plány na jarní prázdniny? Na Helceletce děti čeká týden plný bohatého programu, dopřejte jim bezva zábavu.

Prázdniny začínají už za týden (11. 2. - 15. 2. 2019) a zbývají poslední volná místa. Školáky rádi přivítají na Bystroušce, kde se budou celý týden pořádat turnaje v deskových hrách. Místo hlásí také naše pobočky Veverka a Frikulín, které nabízí pestrý sportovní program jako je sjezd bobové dráhy, Jump park nebo třeba jízdu na tobogánu v krytém bazénu. Cestování vlakem, spoustu her a pestrého vyrábění nabízí pobočka Kominíček.

Máte doma malé přírodovědce? Využijte poslední místo na příměstském táboře naší přírodovědné stanice Kamenačky. Děti se během prázdnin podívají na běžně nepřístupnou zoologickou sbírku Mendelovy univerzity, vyzkouší si práci zahradního architekta a samozřejmě se budou věnovat péči o zvířata a rostliny.


Vzhůru za letním dobrodružstvím

25. 1. 2019
S blížícím se příchodem jara začíná pomalu období plánování letního programu pro děti. Na našem webu v sekci tábory postupně přibývají parádní letní aktivity. Vyrazíte s námi za dobrodružstvím pod stan, nebo raději zůstanete v pohodlí domova a užijete si bohatý program na příměšťáku? My už se moc těšíme, tak sledujte web a vyberte si tábor, který vás bude bavit.


Jarní prázdniny, které tě baví

21. 1. 2019
Ačkoliv za okny pořád kraluje paní zima, školáci už vyhlíží jarní prázdniny. Ty letos vyšly už na 11. - 15. února. Ještě nevíte co podniknout? Dopřejte dětem parádní program s Helceletkou.

Termín prázdnin si jednoznačně říká o zimní dobrodružství. Co třeba lyžovat, řádit ve sněhu nebo vyrazit na výpravu? Pro všechny sportovce a sportovkyně chystá naše Bystrouška výjezd do nitra Jeseníků. Těšit se můžete také na celotáborovou hru, zpívání nebo výtvarný program. Nechce se dětem daleko od domova a raději by trávily večery společně s vámi? Dobrodružství a bohatý sportovní program si užijí také na příměšťácích na našich pobočkách Frikulín a Veverka. Sjezd bobové dráhy, trampolíny nebo bowling? Tam nesmíte chybět!

Během jarních prázdnin nás čeká i spousta výletů po Brně a okolí. S Kominíčkem vyrazíme na cesty vlakem, Sluníčko vás vezme za zvířátky na Jižanský dvorek i do zoo. S Kamenačkami se potouláme krajem lišky Bystroušky nebo navštívíme tropický skleník.

Nezapomněli jsme ani na výtvarníky! Na Tvořivé putování se vydáme společně s Dominem. Každý den vyzkoušíme jiný druh tvoření se zajímavým materiálem. Budeme šít, modelovat, recyklovat a kromě toho vyrazíme i na exkurzi do Kovozoo s tvůrčí dílnou.

Všechny tábory najdete pohromadě tady. Najděte si ten, který vás bude bavit.


Pololetky s Helceletkou

7. 1. 2019
Jedny prázdniny sotva skončily a školáci už se mohou těšit na další odpočinek, a to v pátek 1. 2. 2019. Na Helceletce jsme pro tento den připravili bohatý program. Budeme tvořit, hrát si, ale taky vyrazíme na pořádný výlet.

Modelovat, vyrobit si vlastní funkční hodiny nebo si uvařit vlastní oběd? To a mnoho dalšího čeká děti na příměstském táboře Tvořivé pololetky na naší řečkovické základně Frikulín. V Řečkovicích vás čeká i další z pololetních dobrodružství. Na pobočce Domino se proměníte v hrnčíře a zkusíte si vytočit vlastní výrobek z keramickém hlíny na opravdovém hrnčířském kruhu. Kromě toho vyrazí táborníci na výlet za poznáním starodávné výtvarné techniky. O co půjde? Zjistěte více a přihlaste se v sekci tábory.

Mají vaše děti raději zvířata a pořádné dovádění? Doporučujeme přihlásit se na tábor naší Přírodovědné stanice Kamenačky. O pololetních prázdninách pro vás na Kamenačkách připravili celodenní výlet do ZOO Jihlava s prohlídkou části zákulisí zoologické zahrady. Děti jistě zaujme kromě nádherných expozic i originální dětské hřiště, na kterém se mohou vyřádit. Kromě toho je v této zahradě také velké množství krytých pavilonů, a tak je návštěva místního areálu příjemná i v nepříznivém počasí. Podrobnosti o cestě, co všechno s sebou a přihlášky najdete také v sekci tábory.


Nový rok s Veverkou

17. 12. 2018
Po vánočním odpočinku pro vás na Helceletce chystáme zase nějaké to dobrodružství. Všechny děti zveme po Vánocích na naši pobočku Veverka do Veverské Bítýšky. Na středu 2. ledna si na Veverce připravili parádní zimní výlet po okolí, na kterém nebude chybět lov „kešek“. Poté co se venku pořádně vydovádíme, se v teple tamní klubovny vrhneme na výrobu originálních náramků „paracord“. Všechny zájemce o příjemné povánoční setkání, prosíme o přihlášení se v sekci akce. Na Veverce se na vás těší Štěpánka Čechová.


Dny pro seniory

17. 12. 2018
Ačkoliv typickou činností našeho Domu dětí a mládeže Helceletka je práce s dětmi, rozhodli jsme se letos, v zastoupení naší pobočky Kominíček, zapojit také do práce se seniory. Již během měsíce září jsme ve spolupráci s Magistrátem města Brna v rámci Dnů pro seniory připravili výrobu podzimních dekorací. Akce nás velmi příjemně překvapila pohodovou atmosférou, k níž přispěli všichni účastníci, kteří se zcela ponořili do výroby podzimních ozdob a broží z organzy a filcu.
Vzhledem k úspěchu akce, jsme si na Helceletce připravili vánoční opakování, které se uskuteční v úterý 18. prosince. Tentokrát se senioři, které rádi uvidíme i společně s jejich vnoučaty, mohou těšit na výrobu vánočních dárečků. Zaměříme se opět na práci s filcem, vyzkoušíme si také výrobu šperků a práci s jehlou, čímž procvičíme jemnou motoriku. Sejdeme se stejně jako minule v prostorách Magistrátu města Brna na Malinovském náměstí 3. Více podrobností o setkání i dalších plánovaných akcích najdete tady.


Co letos pod stromeček?

4. 12. 2018
Vánoce jsou tu co by dup a vy přemýšlíte, jakým dárkem letos potěšit třeba babičku s dědečkem? U srdce je nejvíce zahřejí stejně ty vlastnoručně vyrobené. Proto si pro vás Helceletka připravila celou řadu vánočních dílniček, na kterých si spolu s námi vyrobíte krásné rukodělné dárky.

Začínáme v pátek 7. 12. od 13 hodin na Kominíčku. Zapojit se mohou všechny děti školou povinné a z dílničky si odnesou vlastní přáníčko, nebo krásné zimní sněžítko.

Všechny milovníky jídla potěšíte sladkou dobrotou. Přijďte v sobotu 8. 12. na Frikulín a upečte vašim blízkým krásně zabalené jedlé dárky. Kromě pečení si společně vyrobíme i ozdoby na vánoční stromeček z udržitelných materiálů. Voňavá a pohodová vánoční atmosféra zaručena.

V sobotu 8. 12. dopoledne to vánočně zavoní i na Bystroušce. Kromě cukroví, můžete babičce vyrobit také vánoční přání a dekoraci na stůl z přírodních materiálů. Po odvedené práci na vás bude za odměnu čekat pohádka.

O víkendu se vám to nehodí? Pojďte vyrábět v pondělí 10. 12. v podvečer na Sluníčko. Kromě dárečků pro vaše blízké si můžete vyzkoušet upéct vlastní staročeský vrkoč. Popíjení vánočního čaje nebo dětského punče nás jistě uvede do té správné vánoční pohody.

Nasát atmosféru blížících se Vánoc přijďte také v pátek 14. prosince na Domeček. Na akci Po roce Vánoce! můžete udělat radost blízkým nebo i sobě a ušít vánoční ozdobu nebo potisknout plátěnou tašku. U srdce vás navíc zahřeje a vánočně naladí kromě ovocného punče také společné zpívání koled.

Vánoční tvořivé dílny nemohou chybět ani na naši kreativní pobočce Domino. V sobotu 15. 12. od 9:30 se budou vyrábět skleněné lucerničky, kufřík na drobnosti pro kutily nebo pro všechny parádnice a samozřejmostí jsou tradičně ozdoby na stromeček, tentokrát z drátků.

Do ekologicky šetrného vyrábění se letos pustí na Fantázii v sobotu 15. 12. odpoledne na Přemyslově náměstí ve Slatině. Recyklované nebo udržitelné dárečky jistě potěší nejednoho ochránce naší planety.

Těšíme se na společné adventní setkání!


Vánoční jarmarky s Helceletkou

26. 11. 2018
První adventní víkend klepe na dveře a spolu s ním je tu také příjemné období setkávání se se známými a přáteli, pohodový čas strávený v teple u horkého čaje a sladkých vánočních dobrot.

A právě kousek z téhle pohody vám chtějí dopřát naše dvě pobočky Frikulín a Veverka, které si pro vás letos opět připravily svoje tradiční vánoční jarmarky. Kromě dobrot a vánoční pohody budou na jarmarcích nachystané také také dílničky pro děti i dospělé nebo prodejní stánky s rukodělnými výrobky. V nabídce se během letošních ročníků objeví např. šperky, adventní věnce, svíčky, ručně vyráběná keramika, vitráže, háčkované hračky, zkrátka spousta nádherných dárků pro vaše blízké.

A kdy a kde, že si to můžete tuhle fajn atmosféru užít? V Řečkovicích na Frikulínu vás přivítají v sobotu 1. 12. v čase 14:00 – 18:00. Na Veverce budou připraveni v místním kulturním sále přímo během adventní neděle 2. 12. od 13 do 17 hodin. Řekněte přátelům a přijďte se spolu s námi vánočně naladit!


Už máte adventní věneček?

19. 11. 2018
Venku poletují první vločky a spolu s nimi pomalu přilétá také radostné období adventu. Koncem listopadu začínáme advent vítat taky u nás na Helceletce. Po celém Brně rozpoutáme manufaktury na výrobu adventních věnců. Nezapomeňte si i vy společně s námi vyrobit tuhle dávnou tradici, která obvykle zdobí slavnostní tabule téměř v každé rodině, a posedět třeba u horkého čaje a předvánočního povídání.

Začínáme 23. 11. v Řečkovicích na Frikulínu, kde mohou vyrábět děti i dospěláci a vyzkoušet si tradiční i moderní techniky zdobení.

Různorodé styly vám představí také 28. 11. na Sluničku a 29. 11. můžete pokračovat na naši druhé řečkovické základně Domino, kde se kromě věnců budeme věnovat taky jiným vánočním dekoracím.

Před první adventní nedělí budou připraveni taky v Masarykově čtvrti na Domečku, kam se můžete stavit 30. 11. a rovnou se přidat taky na první adventní dílničku a umotat si třeba medovou svíčku.

Kdo to má na Domeček daleko, ocení vazbu adventních věnců v tentýž den, 30. 11., na pobočce v Bystrci, na naší Bystroušce.

A tvořit samozřejmě budeme i na jihovýchodním konci Brna. Ve Slatině na Fantošce vypukne výroba adventních věnců v sobotu 1. 12.

Ať už si vyberete kteroukoliv z dílen, my už se všichni moc těšíme!


Bastlfest 2018

12. 11. 2018
Řadíte se mezi kutily, kteří doma neustále něco vylepšují? Nebo vás jenom baví objevovat dosud nepoznané vynálezy a zkoumat, jakým způsobem fungují? Pak nesmíte chybět na festivalu Bastlfest, který se uskuteční v zábavním vědeckém parku Vida! Kutilové si přijdou na své už tento pátek 16. 11. od 9:00 až do neděle 18. 11. do 17:00.

Na festivalu se jako každý rok potkáte s naší Robotárnou. Letos se v jejich expozici můžete proměnit v profesionální piloty a vyzkoušet si řízení skutečného letadla, nebo zjistit, zda zvládnete pomocí robota ulovit pořádného medvěda. A co dalšího vás na festivalu čeká? Mrkněte na program nebo sledujte novinky na facebooku.


Svatý Martin přijede...

1. 11. 2018
…i když třeba ne na bílém koni. Baví nás, potkávat se se sousedy a přáteli, a večer svatého Martina je k tomu jako stvořený. Akce plné světýlek, zpívání a podzimní nálady pro Vás připravujeme po celém Brně! Úplně nejdřív si Svatého Martina připomene Bystrouška - Svatomartinská slavnost tam začíná už v pátek 9. 11. od 16:30.

V neděli 11. 11. starují Svatomartinské slavnosti také ve Slatině. Na pobočce Fantázie si můžete už od 14:00 vyrobit s dětmi lucerničku, bez které se večerní program neobejde. Na děti čeká světýlková cesta, Martinův poklad, koníci a ohnivá show. Sraz je na Přemyslově náměstí v 17:00

Také na pobočce Veverka už chystají světýlka! Martinský průvod ve Veverské Bítýšce vyjde o státním svátku - 17. 11. 2018. Těšit se můžete na legendu o Svatém Martinovi, ohňovou show a samozřejmě čaj na zahřátí.

No a pokud se chcete příběhem svatého Martina, plným listí, šípků a milých obrázků dětí z kroužku Animák potěšit už teď, klikněte na video. Krásnou baladu „S díky Karlu Škrétovi“ nazpívala Lenka Dusilová v rámci projektu Český kalendář.


Podzimky za rohem

8. 10. 2018
S podzimem přichází další prázdniny a s nimi možnost přidat se na některý z helceletkovských táborů. Tentokrát je nabídka opravdu široká.

Vyrazíte s Willym Fogem a Fantázií na dobrodružnou cestu do Podmitrova, nebo si raději zkusíte šerm, lukostřelbu a dovádění se zvířaty na Bystroušce? Hledáte ještě něco jiného? Přidejte se k Zuzce a Matějovi, kteří vás o podzimních prázdninách vezmou na úžasnou prohlídku rakouské čokoládovny Zotter. Tak kde se potkáme? Přihlášky a informace zde.


Vydařené prázdniny

30. 9. 2018
Ačkoliv venku vládne podzim, v nás pořád třímá spousta úžasných vzpomínek na letní prázdniny. Stačí se podívat na pár fotek z táborů a máme pocit, že jsme zase zpět v nejparnějším létě, se skvělou partou nadšených táborníků, pod stanem… Letošní léto bylo na Helceletce opravdu vydařené a musíme přiznat, že hlavně díky vám všem. Celkem se uskutečnilo 143 táborů s celkovým počtem 2 826 účastníků, a to už je pořádné číslo. 110 táborů z toho bylo příměstských, na které docházelo 1 660 dětí, a 33 pobytových, kam se vydalo 1 166 účastníků. Moc si vážíme vaší důvěry, děkujeme!


Zdá se mi to nějaké složité...

18. 9. 2018
Zkoušíte se přihlásit do kroužku a něco se nedaří? Nebo se to „někde seklo“? Moc rádi Vám pomůžeme! Můžete zkusit náš manuál pro přihlašování. A kdyby to nevyšlo, klidně nám napište na info@helceletka.cz nebo cinkněte na 734220582!Stále se můžete přihlašovat do kroužků

18. 9. 2018
Ještě Vám zbývá nějaké odpoledne volné a nevíte co s ním? Ještě pořád je možné se přihlásit do zájmových kroužků na školní rok 2018/2019. Domluvte se s vedoucím kurzu a zajděte si Váš vysněný kroužek vyzkoušet. Seznam všech kroužků najdete v našem klientském centru, nebo jednoduše klikněte sem.

web soutěže 1/7 Robotárna opět sbírala úspěchy a stačilo přitom jen robotem posbírat z hřiště hračky. Klukům patří gratulace a díky! A pokud vás roboti zajímají, můžete sbítat s nimi! Své unikátní kroužky otvírají i letos.Otevřít nabídku 18/6 Spustili jsme přihlašování do kroužků na nový školní rok a vy máte jedinečnou šanci najít kroužky, které vás budou bavit, ve kterých budete růst a určitě najdete kamarády! Pojďte vybírat!

29/5 Klientský portál se změnil k lepšímu. Také on teď víc chrání Vaše osobní údaje. Nově vám nezasílá přihlášky emailem, ale nabídne je ke stažení. Nevíte jak na to? Připravili jsme pro Vás malou nápovědu.

4/6 Zakončení školního roku se ve slavnostním duchu chystá na Bystroušce, kde se v pátek 15. 6. odehraje závěrečný koncert hudebních kroužků. Poslední zvonění se v pohodovém duchu rozezní také pobočkou Frikulín v pátek 22. 6.

23/5 Tábor na poslední chvíli? Určitě nejste sami, kdo ještě nevyřešili prázdninový program. U mnoha našich táborů už svítí „obsazeno“, na některých ještě čeká pár volných míst. Zkuste pohledat, nabídka je i letos hodně bohatá!

25/5 GDPR vešla v platnost a my od dnešního dne zacházíme s osobními údaji našich klientů v souladu s ní. Přehledné a stručné informace o způsobu zpracování osobních údajů najdete v sekci „Co vás zajímá“.

23/5 Blíží se den dětí… a vy si tím pádem můžete užít skvělý víkend. Už v pátek ve Slatině sartuje Pohádková olympiáda. V neděli se v Bítýšce otevře tradiční Pohádková cesta. A v Řečkovicích až v pátek 1. 6. Slavíme s pejskem a kočičkou.

23/5 Superhrdinům se dařilo skvěle! Společná akce všech našich poboček se skvěle vydařila. Přálo nám počasí, aktivity klaply na jedničku, všichni se skvěle bavili a kdo chtěl, ten se i něco naučil! Mrkněte na facebook na fotky.

23/5 Tábor na poslední chvíli? Určitě nejste sami, kdo ještě nevyřešili prázdninový program. U mnoha našich táborů už svítí „obsazeno“, na některých ještě čeká pár volných míst. Zkuste pohledat, nabídka je i letos hodně bohatá!

3/5 Květnový newsletter je venku! To znamená, že pro vás máme čerstvé informace, novinky a pozvánky. Můžete si ho přečíst tady. A nebo na začátku května ve svém mailu! Stačí se přihlásit k odběru.


25/4 Pozor na hlavu! Čarodějnice v těchto dnech prolétají hodně nízko. O víkendu přistanou „na Ostrůvku“ ve Veverské Bítýšce na akci s Veverkou a také na zahradě Frikulína v Řečkovicích. Tak připravte košťata!

23/4 Kamenačky na exkurzi ve Vídni Na facebooku naší přírodovědné stanice se můžete podívat na fotky z této unikátní akce. Najdete tam ale i informace a obrázky o pobočce samotné. Staňte se fanoušky a mějte info vždy po ruce!

12/4 Chystáme pro vás pořádnou akci! Tvrdě na ní makají všechny naše pobočky a bude stát za to! Superhrdinové: 100 let republiky bude skvělé odpoledne pro celou rodinu! Startujeme v pátek 18/5, ve 14:00. více...

12/4 Míst na táborech ubývá a to i na těch, které patří našim nejmenším táborníčkům. Pro ty chystáme příměšťáky po celé léto na Frikulínu, Rákosníčkovo léto v červenci na Domečku a na konci srpna také hudební Pastvinku v Kominíčku.

9/4 Dubnový newsletter je venku! To znamená, že pro vás máme čerstvé informace, novinky a pozvánky. Můžete si ho přečíst tady. A nebo na začátku května ve svém mailu! Stačí se přihlásit k odběru.

3/4 Všechno velikonoční tvoření na našich pobočkách dopadlo na výbornou a Vy se o tom můžete přesvědčit. Třeba na facebooku Fantázie nebo youtube kanálu Bystroušky


27/3 Od čtvrtku do pondělí bez kroužků Po dobu velikonočních prázdnin se se svými kamarády v našich kroužcích nepotkáte. Ale nezoufejte, ve čtvrtek nás čeká spousta jarních akcí. Tak se stavte!

13/3 Taky se už připravujete na Velikonoce? Pokud potřebujete inspiraci, podívejte se na fotky z víkendového jarmarku na Veverce. Nebo víte co? Přijďte si pro nápady tento víkend třeba na Jarmark na Frikulínovi!

01/3 Do světa letí březnový newsletter. Najdete v něm jako vždy celou řadu informací, novinek a pozvánek. Nechcete už o ně přijít? Můžete je mít ve svém emailu. Stačí se přihlásit k odběru.

19/2 Tým z Robotárny uspěl na letošní Robotiádě! Klukům děkujeme, blahopřejeme a držíme palce v další práci. Na tu se můžete podívat na facebooku pobočky.