Který je ten pravý?

Rádi byste dětem dopřáli prázdniny plné zábavy, nových kamarádů a především spousty skvělých letních vzpomínek? Podle čeho vybrat ten pravý letní tábor?

Pobytový vs. příměstský tábor

Vyjet za město do přírody a užít si týden plný dobrodružství zní víc než lákavě. Vnímá to ale vaše dítě stejně jako vy a je na to opravdu připravené? Než se rozhodnete je dobré nad těmito otázkami popřemýšlet. Nikdo z nás nechce na táboře jen „přežít“, ale naopak si užít parádní chvilky. Jak tedy poznáte, že už je ten pravý čas na pobyťák? Zeptejte se a proberte to společně doma. Zvažte, zda má vaše dítě základy samostatnosti a sebeobsluhy, jestli už spalo mimo domov a opravdu si troufne být delší domu bez rodičů. Malý táborník by měl být také do určité míry dobrodruhem. Poznává vaše dítě rádo nové věci, činnosti i kamarády? Směle do toho. Dalším důležitým aspektem je také schopnost komunikace. Umět se včas ozvat v případě problému a svěřit se s nepříjemnými pocity pomůže vyřešit nejednu situaci. Jedou-li vaše děti na pobytový tábor vůbec poprvé, je dobré předem zvolit ten, který je vhodný i pro táborové začátečníky. Jak ho poznáte? Buď je to v jeho popisu přímo napsáno, nebo není uveden opak - vhodné pro zkušené, pro samostatné atd… Pokud si nejste jistí, vždycky můžete kontaktovat vedoucího tábora a informovat se přímo u něj.

Tábor musí bavit

Někdy je hodně těžké najít vhodný tábor ve vhodném termínu. Ale za tu námahu to stojí. U všech našich táborů podrobnosti o tom, co děti během daného týdne čeká. Častým průšvihem jsou například příměstské tábory s větším počtem výletů a výšlapů, pokud malý táborník není zrovna turista. Baví vašeho táborníka vařit, cestovat, sportovat nebo třeba malovat a vyrábět krásné věci? V nabídce máme nejrůzněji zaměřené tábory a ze zkušenosti víme, že se někdy vyplatí za táborem i kousek popojet. Na naší interaktivní mapě se můžete mrknout, jestli váš vysněný tábor není třeba za kopcem.

Tábor plný kamarádů

U všech táborů uvádíme doporučený věk účastníků. Pokud se vám tábor líbí, ale vaše dítě nesplňuje věkové podmínky, téměř vždy se dá udělat výjimka. ALE: Cílová skupina je důležitý organizační aspekt. Aby byl program přitažlivý pro všechny táborníky, musí k sobě mít věkově blízko. A také zvládat přibližně stejné nároky. Věkovou vhodnost proto určitě zvažte a případně se domluvte přímo s vedoucími tábora. Rádi Vám pomohou.