Výprava na draka

RYCHLÉ INFO O AKCI:
Kdy? v sobotu 12. března odpoledne
Kde? v Brně v parku na Kraví hoře, tram. č. 4 na konečnou zastávku Náměstí míru
O co jde? Dobrodružná akce pro děti z 1. až 7. třídy v pohádkovém - fantasy stylu podobná známé hře „Pevnost Boyard“. Děti hru absolvují ve skupinkách po 4-6. Každou skupinku doprovází alespoň jeden dospělý (rodič). Mezi jednotlivými stanovišti chodí skupinky volně podle mapky. Po splnění úkolů se děti vydají na boj s drakem. Jednotlivé družiny dětí hrají každá sama za sebe. Nesoutěží mezi sebou navzájem.
Vstupné: 50 korun na dítě
Doba trvání: zhruba 2 hodiny
Přihlášení na akci: Pokud chcete mít jistotu, že vyrazíte do boje s drakem přesně v dobu, kdy potřebujete, je možné si předem rezervovat čas startu. Rezervace možná na této stránce od pondělí 8.2.


PODROBNĚJŠÍ INFO:
Jaká stanoviště vás čekají? šerm bezpečnými replikami středověkých zbraní, lov pomocí luku či kuše, smontování a vyzkoušení katapultu, plížení a hledání pokladu podle mapy, hádanky, rébus, těžké bludiště, zkouška odvahy, zpěv, tvoření šperků pro princeznu a navigace slepého člena družiny ve starém chrámu. Některé úkoly budou mít různě obtížné varianty podle věku dětí. Věříme, že na své si přijdou i dospělí.

Jak bude naše akce probíhat? Na okraji parku uvidíte registraci. Pokud vás není dost na celou družinu, pomůže vám ji vytvořit s jinou rodinou. Vybereme od vás vstupné a dáme mapku parku s popisem stanovišť. Děti, které přijdou v kostýmech, dostanou stříbrňák do začátku. Pořadí stanovišť je čistě na vašem uvážení. Ke splnění úkolu není nutné, abyste je splnili všechny. U každého úkolu na vás bude čekat průvodce, který vám pomůže při jeho splnění. Odměnou za splněný úkol bude buď nějaká výhoda, anebo stříbrňák. Věříme, že jich děti po cestě nashromáždí víc a u Obchodníka se je smění za měče, léčivé lektvary, kouzla nebo návnadu pro draka. Toho musíte nejprve nalákat a až poté s ním bojovat a hrdinně zvítězit.Na konci děti vrátí meče a lektvary zpět Obchodníkovi a obdrží symbolickou odměnu.

ODPOVĚDI NA OTÁZKY, KTERÉ MOŽNÁ MÁTE V HLAVĚ…
Co bude akci výjimečného?
Atmosféra! Desítky lidí v kostýmech. Úkoly, které vaše děti ještě nezažily, dobrodružství. Zdolání draka. Vítězství…

Musíme se nutně přihlásit?
Nemusíte. Přihlášení je výhodou pro vás, protože budete mít rezervovaný start a přesně víte, kdy můžete vyrazit do boje s drakem. Organizátorům pak Vaše přihlášení pomůže v předpokladu, kolik lidí se na akci chystá. Při velkém zájmu můžeme zdvojit některá stanoviště, posílit realizační tým a vyhnout se tak zdlouhavému čekání na úkol.

Mohou přijít mladší děti?
Většina úkolů má různě obtížné varianty s ohledem na věkové rozpětí 1.-7. třída. Šikovný předškolák úkoly zvládne, mladší děti za pomoci rodičů také. Pro děti, které ještě nejsou školou povinné, program není primárně určený, ale rozhodně je nenechávejte doma. Pobaví se také.

Je kostým pro děti nutný? Jak má vypadat?
Není. Kostým pomůže navodit atmosféru a děti se lépe vžijí do role. Děti mají představovat kladné hrdiny z pohádek - princezna, princ, král, ale třeba i kouzelník, rytíř, lučištník, apod. Prosíme ne draky a čarodějnice. Vzhledem k březnovému termínu se pod kostým dostatečně teple oblečte.

Máme si přinést vlastní zbraně na šerm?
Na vyzkoušení šermu vám půjčíme bezpečné, měkce polstrované zbraně a na boj s drakem vám půjčíme zcela měkké zbraně (s ohledem na draka, který ten den schytá nepočítaně ran). Pokud se vaše dítě věnuje dřevárenskému šermu a má odpovídající zbraň, může ji s sebou vzít. Na stanovišti šermu mu ji zkontrolují, a pokud bude bezpečná, může šermovat s ní.

Jak bude vypadat drak?
Člověk v kostýmu s maskou na hlavě. Měkké pařáty a měkká koule na gumě jako „ohnivý dech“. Drak nebude moc strašidelný. Draků bude více, aby mohlo finále absolvovat více družin současně a nečekalo se.

Bude akce komerčního charakteru se stánky k nakoupení suvenýrů?
Ne, nejedná se o komerční akci. Vezměte si s sebou svačinu a pití. Na akci bude přítomen zdravotník, který ošetří případné škrábance a bolístky.

Co když bude špatné počasí?
Při chladném či lehce deštivém počasí se akce bude konat. Při přeháňce se některá stanoviště schovají pod střechu či pod stromy. Za vydatného či vytrvalého deště se akce ruší. Pokud si nebude jistí, tak se podívejte na tuto stránku, bude zde aktuální potvrzení.