Tvořivé Vánoce s Helceletkou

K předvánočnímu času patří tradičně radost z tvoření vlastních výrobků, které vám vykouzlí úsměv na tváři, nebo možná potěší vaše blízké pod stromečkem. Během letošních Vánoc se do vyrábění dárečků můžete pustit hned na několika místech po celém Brně. Na Bystroušce vás zasvětí do výroby přírodní kosmetiky, voňavou dílnu připravují také na Frikulínu. Vánoční ozdoby i svícny se budou vyrábět na Sluníčku a na Kominíčku.

Tradiční dílničky budou letos obohaceny také o technické tvoření, které zaštiťuje náš nový projekt TechKRABíci. Spájet elektrické obvody a rozsvítit si vlastní dřevěný stromeček si vyzkoušíte na mnoha helceletkovských adventních akcích.

V sobotu 14. prosince zavítejte na naši pobočku Robotárna. Vánoční technická dílnička tam bude probíhat v dopoledních i odpoledních hodinách a kromě pájení stromečků můžete nakouknout také do zázemí pobočky a seznámit se s místními robotickými kroužky pro děti. Ve stejný den rozsvítíme stromečky také v řečkovické pobočce Domino. Těsně před Vánoci, v pátek 20. prosince, si radost z vlastnoručně spájeného funkčního obvodu uděláme na pobočce Domeček. Na akci „Po roce Vánoce!“ si odpočinete od všudypřítomného shonu a spolu s přáteli a rodinou se naladíte na kouzelné vánoční chvíle.všechny novinky...

Pozvánky na akce

Vánoční dílnička - koupelová sůl
6. 12. 2019 | 16:00 - 18:00
» Kominíček (Komín)

Dílnička zaměřená na míchání přírodních koupelových solí a zimních dekorací. Společně si namícháme bylinky a voňavé soli, které si nakonec zabalíme do krásného balení.
Podrobnosti o akci

Mikulášské odpoledne
6. 12. 2019 | 16:00 - 18:00
» Domeček (Mas. čtvrť)

Rok se s rokem sešel a po světě už znovu obchází Mikuláš se svou družinou, aby odměnil hodné děti… a možná trošku domluvil zlobivcům. Už se moc těšíme na všechny děti, čeká nás pořádné mikulášské dobrodružství!
Podrobnosti o akci

Adventní dílna - voňavé Vánoce
7. 12. 2019 | 9:30 - 12:00
» Frikulín (Řečkovice)

Přijďte si vyrobit dárečky pro sebe i vaše blízké. Odlejeme si vlastní voňavé mýdlo a naučíme se dělat lahodný pečený čaj, který vás zahřeje v chladném počasí.
Podrobnosti o akci

Adventní dílna na Sluníčku
7. 12. 2019 | 15:00 - 18:00
» Sluníčko (Komárov)

Těšíme se na všechny dospělé, kteří si chtějí zkrášlit domov adventní dekorací. Věnce budeme vyrábět z přírodních materiálů, sušených květů a dalších vánočních ozdob.
Podrobnosti o akci

Podporují nás
Společenská zodpovědnost
Evropské projekty
Výroční zprávy
Volná místa