Novinky a důležité informace

Jarní prázdniny, které tě baví

21. 1. 2019
Ačkoliv za okny pořád kraluje paní zima, školáci už vyhlíží jarní prázdniny. Ty letos vyšly už na 11. - 15. února. Ještě nevíte co podniknout? Dopřejte dětem parádní program s Helceletkou.

Termín prázdnin si jednoznačně říká o zimní dobrodružství. Co třeba lyžovat, řádit ve sněhu nebo vyrazit na výpravu? Pro všechny sportovce a sportovkyně chystá naše Bystrouška výjezd do nitra Jeseníků. Těšit se můžete také na celotáborovou hru, zpívání nebo výtvarný program. Nechce se dětem daleko od domova a raději by trávily večery společně s vámi? Dobrodružství a bohatý sportovní program si užijí také na příměšťácích na našich pobočkách Frikulín a Veverka. Sjezd bobové dráhy, trampolíny nebo bowling? Tam nesmíte chybět!

Během jarních prázdnin nás čeká i spousta výletů po Brně a okolí. S Kominíčkem vyrazíme na cesty vlakem, Sluníčko vás vezme za zvířátky na Jižanský dvorek i do zoo. S Kamenačkami se potouláme krajem lišky Bystroušky nebo navštívíme tropický skleník.

Nezapomněli jsme ani na výtvarníky! Na Tvořivé putování se vydáme společně s Dominem. Každý den vyzkoušíme jiný druh tvoření se zajímavým materiálem. Budeme šít, modelovat, recyklovat a kromě toho vyrazíme i na exkurzi do Kovozoo s tvůrčí dílnou.

Všechny tábory najdete pohromadě tady. Najděte si ten, který vás bude bavit.


Pololetky s Helceletkou

7. 1. 2019
Jedny prázdniny sotva skončily a školáci už se mohou těšit na další odpočinek, a to v pátek 1. 2. 2019. Na Helceletce jsme pro tento den připravili bohatý program. Budeme tvořit, hrát si, ale taky vyrazíme na pořádný výlet.

Modelovat, vyrobit si vlastní funkční hodiny nebo si uvařit vlastní oběd? To a mnoho dalšího čeká děti na příměstském táboře Tvořivé pololetky na naší řečkovické základně Frikulín. V Řečkovicích vás čeká i další z pololetních dobrodružství. Na pobočce Domino se proměníte v hrnčíře a zkusíte si vytočit vlastní výrobek z keramickém hlíny na opravdovém hrnčířském kruhu. Kromě toho vyrazí táborníci na výlet za poznáním starodávné výtvarné techniky. O co půjde? Zjistěte více a přihlaste se v sekci tábory.

Mají vaše děti raději zvířata a pořádné dovádění? Doporučujeme přihlásit se na tábor naší Přírodovědné stanice Kamenačky. O pololetních prázdninách pro vás na Kamenačkách připravili celodenní výlet do ZOO Jihlava s prohlídkou části zákulisí zoologické zahrady. Děti jistě zaujme kromě nádherných expozic i originální dětské hřiště, na kterém se mohou vyřádit. Kromě toho je v této zahradě také velké množství krytých pavilonů, a tak je návštěva místního areálu příjemná i v nepříznivém počasí. Podrobnosti o cestě, co všechno s sebou a přihlášky najdete také v sekci tábory.


všechny novinky...

Pozvánky na akce

Keramická dílna - aromalampa
23. 1. 2019 | 16:30 - 18:30
» Sluníčko (Komárov)

Přijďte si s dětmi vyrobit vlastní aromalampu, kterou si potom provoníte váš dům či byt.
Podrobnosti o akci

Návštěva kroužku Mažoretky
24. 1. 2019 | 16:15 - 17:45
» Kominíček (Komín)

Máte doma dívku ve věku 6 - 12 let, která ráda tancuje? Využijte možnost a přiveďte ji na otevřenou hodinu kroužku Mažoretky, kde si vyzkouší práci s hůlkou a nahlédne pod pokličku tanečního světa.
Podrobnosti o akci

Masopust s Klubem Frikulín
24. 1. 2019 | 9:30 - 11:30
» Frikulín (Řečkovice)

Přijďte spolu s námi nakouknout pod pokličku tradičnímu masopustnímu období. Společně s dětmi se pustíme do výroby masopustní masky, pořádně si zatancujeme a zahrajeme jednoduché hry pro nejmenší. Samozřejmě nebude chybět pečení dobrot, tentokrát si připravíme domácí koblížky.
Podrobnosti o akci

Kachlík - otisky ručiček do hlíny
28. 1. 2019 | 9:30 - 11:30
» Frikulín (Řečkovice)

Vyrobte si společně s námi originální vzpomínku na dětská léta vašich nejmenších.
Podrobnosti o akci

Rybářské odpoledne
29. 1. 2019 | 17:00 - 18:00
» Frikulín (Řečkovice)

Přijďte nahlédnout do kroužku rybaření. Dozvíte se spoustu zajímavostí nejen o rybách, ale taky o tom, jak kroužek probíhá, naučíte se prakticky pracovat s rybářskými pomůckami a třeba se i seznámíte se slavnými rybáři.
Podrobnosti o akci

Podporují nás
Společenská zodpovědnost
Evropské projekty
Výroční zprávy
Naše úspěchy
Služby školám
Pro média