Kreativní podzim na Helceletce

Hledáte inspiraci na vánoční dárky? Nebo byste chtěli jen přečkat sychravé podzimní dny v teple a dobré náladě? Obojí se vám splní na našich kreativních dílnách pro dospělé a ještě si u toho vyrobíte krásné věci.

v pátek 15. listopadu se na Fantázii v Židenicích pustíme do výroby keramických lamp. Ideální dárek pro milovníky provoněného domova. Společně si ukážeme, jak lampu prořezat i ozdobit. Máte-li konkrétní představu, určitě si ji doma připravte, rádi vám pomůžeme si ji vyrobit. Lampy budeme vyrábět také v pátek 22. listopadu ve Slatině.

Předvánoční keramickou dílnu pro vás připravila také naše řečkovická pobočka Domino. Ve středu 20. listopadu si můžete přijít vyrobit dárky podle vaší představy. Rádi přivítáme dospěláky i všechny tvořivé školáky. A jestli zrovna nemáte nápad, žádný strach. Naše zkušená výtvarnice Jana vám poradí a seznámí vás se spoustou keramických postupů. K dispozici budou i designové obtisky.

Krásným vánočním dárkem může být třeba i vlastnoručně vytočený hrnek na čaj, nebo mísa na cukroví. Vytočit vánoční dárky si můžete na pobočce Domeček v pátek 22. listopadu. Nemáte s točením zkušenost? Přijďte nakouknout a alespoň si vyzkoušet modelování nebo odlévání do sádrových forem.

Nebaví vás hňácat se v hlíně a raději máte čistou práci? Zkuste kurz moderní kaligrafie na naší pobočce Sluníčko. V pondělí 18. listopadu si odpočinete při tvorbě krásného písma a ozdobných nápisů, které mohou vaše přátelé potěšit pod stromečkem, nebo třeba ve schránce.

Voňavou dílničku si pro vás připravila naše pobočka Bystrouška. V neděli 1. prosince si můžete vyzkoušet výrobu přírodní kosmetiky. Dílnička je určena hlavně tvořivým maminkám. Domů si odnesete voňavou sůl do koupele, balzám na rty nebo inhalační tyčinku.všechny novinky...

Pozvánky na akce

Keramické lampy - dospělí Židenice
15. 11. 2019 | 16:00 - 18:30
» Fantázie (Židenice)

Vymodelujeme si objekt na lampu, polokoule nebo jiné tvary, obtuhneme, ozdobíme, prořežeme a můžeme barevně dekorovat engobami. Glazování výrobků proběhne za 2 týdny.
Podrobnosti o akci

Kurz moderní kaligrafie
18. 11. 2019 | 16:30 - 19:30
» Sluníčko (Komárov)

Slyšeli jste už o letteringu, krasopsaní či moderní kaligrafii? Chcete se naučit krásně psát? Tak právě pro Vás je určena tato dílna!Pomocí fixů s měkkým hrotem se naučíte psát jednotlivá písmenka a tvořit z nich slova a věty. Vytvoříte si krásně napsaná přáníčka a okrasné texty do rámečku.
Podrobnosti o akci

Předvánoční keramická dílna
20. 11. 2019 | 18:15 - 19:45
» Domino (Řečkovice)

Kreativní keramické setkání v předvánočním čase pro všechny, kdo by si rádi vymodelovali třeba nějaký dárek. Bude možno věnovat se volné tvorbě - ideální v předvánočním čase, nebo pod vedením lektorky zhotovit sadu nádob typu tácy, mísy a misky, zapékací nádobky.
Podrobnosti o akci

Podporují nás
Společenská zodpovědnost
Evropské projekty
Výroční zprávy
Volná místa