Novinky a důležité informace

Nový rok s Veverkou

17. 12. 2018
Po vánočním odpočinku pro vás na Helceletce chystáme zase nějaké to dobrodružství. Všechny děti zveme po Vánocích na naši pobočku Veverka do Veverské Bítýšky. Na středu 2. ledna si na Veverce připravili parádní zimní výlet po okolí, na kterém nebude chybět lov „kešek“. Poté co se venku pořádně vydovádíme, se v teple tamní klubovny vrhneme na výrobu originálních náramků „paracord“. Všechny zájemce o příjemné povánoční setkání, prosíme o přihlášení se v sekci akce. Na Veverce se na vás těší Štěpánka Čechová.


Dny pro seniory

17. 12. 2018
Ačkoliv typickou činností našeho Domu dětí a mládeže Helceletka je práce s dětmi, rozhodli jsme se letos, v zastoupení naší pobočky Kominíček, zapojit také do práce se seniory. Již během měsíce září jsme ve spolupráci s Magistrátem města Brna v rámci Dnů pro seniory připravili výrobu podzimních dekorací. Akce nás velmi příjemně překvapila pohodovou atmosférou, k níž přispěli všichni účastníci, kteří se zcela ponořili do výroby podzimních ozdob a broží z organzy a filcu.
Vzhledem k úspěchu akce, jsme si na Helceletce připravili vánoční opakování, které se uskuteční v úterý 18. prosince. Tentokrát se senioři, které rádi uvidíme i společně s jejich vnoučaty, mohou těšit na výrobu vánočních dárečků. Zaměříme se opět na práci s filcem, vyzkoušíme si také výrobu šperků a práci s jehlou, čímž procvičíme jemnou motoriku. Sejdeme se stejně jako minule v prostorách Magistrátu města Brna na Malinovském náměstí 3. Více podrobností o setkání i dalších plánovaných akcích najdete tady.


všechny novinky...

Pozvánky na akce

Dny pro seniory
18. 12. 2018 | 14:00 - 15:30
» Kominíček (Malinovského nám.)

Těšíme se na všechny seniory a rádi přivítáme i vnoučky a vnučky. Čeká nás výroba originálních vánočních dárků z organzy. Předvánoční čas věnujeme také společnému hraní deskových her.
podrobnosti

Literární dílna
4. 1. 2019 | 16:00 - 18:00
» Bystrc (Bystrouška)

Chceš proniknout do tajů rýmů a veršů? Na další literární dílně si přečteme díla známých i neznámých básníků a nakonec si básničku i sami napíšeme. S sebou Ti stačí Tvá oblíbená propiska a hlavně nezapomeň dobrou náladu a chuť se ponořit do světa fantazie.
podrobnosti

Malovaná trička
13. 1. 2019 | 15:00 - 18:00
» Veverka (V. Bítýška)

Přijďte si vytvořit zcela originální trička. Malování je vhodné pro všechny tvořivce, i pro ty, kteří si nejsou při kreslení příliš jistí. K malování budeme používat stříkací barvy, šablony a razítka.
podrobnosti

Setkávání seniorů
16. 1. 2019 | 10:00 - 11:00
» Kominíček (Komín)

Těšíme se na všechny seniory. Společně si zacvičíme jednoduchá protahovací cvičení a opět procvičíme také jemnou motoriku při vyrábění.
podrobnosti

Dny pro seniory
17. 1. 2019 | 10:00 - 11:00
» Kominíček (Komín)

Modelování z keramické hlíny. Rádi vysvětlíme základy keramické tvorby, představíme různé náměty a typy dekorací.
podrobnosti

Enkaustika pro děti
19. 1. 2019 | 9:00 - 12:00
» Veverka (V. Bítýška)

Přijďte si s dětmi vyzkoušet malování obrázků horkým voskem. Budeme pracovat s enkaustickou žehličkou a perem.
podrobnosti

Podporují nás
Společenská zodpovědnost
Evropské projekty
Výroční zprávy
Naše úspěchy
Služby školám
Pro média