Aktuality na Domečku

Přespávací akce na Domečku

Už se nemůžete dočkat letních prázdnin stejně jako my? Tak se s námi přijďte na letní táborovou atmosféru alespoň naladit. Připravili jsme pro vás tradiční přespávačku! Tentokrát se setkáme s Ralfem, kterého už nebaví být záporákem a který se vypraví na misi - stát se jednou pro vždy klaďasem! Podaří se i nám v sobě objevit skutečného hrdinu? Dva dny plné her a zábavy, večerní dobrodružství, kamarádi i promítání filmu před spaním - to vše na tebe čeká, když se k nám přidáš. Přihlásit se můžeš už teď!

Jarní tvořivé dílny

Nechte se inspirovat přírodou, která je po zimě nabitá tvořivou sílou, a přijďte si vyrobit módní doplněk - do domácnosti nebo na sebe. Děti a dospělé zveme na Jarní perlování a pletení košíků, které se uskuteční v pátek 29.3. Z akce si odnesete nejenom krásnou a originální ručně uvitou skleněnou perlu, ale také ošatku z pedigového proutí. Těší se na Vás Klára a Renča Z. O týden později, v pátek 5.4., pro dospělé konáme Vysokovýpalný keramický kurz. Své keramické výrobky si 26.4. také naglazujete. Na obě akce je nutné se dopředu přihlásit.

Letní prázdniny 2019

Otevřeli jsme přihlašování na příměstské tábory. Setkej se i o prázdninách se svými oblíbenými lektory a zažij dobrodružství, na které jen tak nezapomeneš. Letos jsme pro odvážlivce připravili velkou novinku - pobytový tábor. Na nejmenší děti (již od 2 let) se těšíme na Rákosníčkově létě. Vybírat můžete celkem ze tří příměstských táborů pro nejmenší. Další informace a přihlašování najdete zde.

Školní rok 2018/19

Blíží se začátek druhého pololetí školního roku a s ním i šance najít si svůj zájmový kroužek. Kroužky sice frčí naplno již od září, ale vzhledem k rozšíření nabídky, máme v některých z nich ještě volná místa. Vyberte si ten svůj v sekci kroužky a kurzy a přijďte si ho v lednu vyzkoušet.

Nové kroužky na Domečku

Flétna 1/2/3

Děti se v kroužku seznámí se zobcovou flétnou jako hudebním nástrojem. Naučíme se správné držení flétny i správný postoj těla a dýchání při hře. Přes poznávání not a jednoduché melodie se dostaneme i ke složitějším písním a skladbám pro radost, podle výběru dětí. Pro více informací a přihlášku klikněte.


S Vendy v kuchyni 1/2

Těšte se na vaření a pečení rozmanitých sladkých i slaných dobrot, skrze které navštívíme spoustu zajímavých koutů světa. Vyzkoušíme si například přípravu ovocných a zeleninových salátů, pečení drobného pečiva i slavných dezertů. Kromě toho se prostřednictvím her seznámíme s mnoha zajímavostmi o potravinách a budeme se věnovat i prostírání a stolování. Podrobnosti v sekci kroužky a kurzy.


Šití pro dospělé

Jste úplní začátečníci a rádi byste si vyrobili věci, které v obchodech s rychlou módou neseženete, dozvěděli se něco o udržitelnosti, multifunkčnosti a recyklaci? Přesně tyhle věci nás budou v kurzu zajímat. Rozvineme styl, krásu, neotřelost a ladnost. Budeme praktičtí, vtipní, ušlechtilí. V tomto kvalitním kurzu šití se o vás postará zkušená krejčová a výtvarnice Karolína Kohoutková. Zjistěte více a přihlaste se tady.


Výtvarka pro teenagery 1/2

Kvalitní výtvarný kurz pod vedením lektorky Dity Valerianové, absolventky malby na Fakultě výtvarného umění v Brně, současně studující učitelství výtvarné výchovy a galerijní pedagogiky v magisterském stupni na pedagogické fakultě. V kurzu budeme zkoušet tradiční výtvarné techniky (malba, kresba, koláž), ale také například komiks nebo ilustraci. Bude otevřena i možnost podívat se společně do galerií na tamější výstavy a zkusit tvořit přímo v tomto uměleckém zázemí. Kurz je vhodný pro začátečníky i jako příprava na přijímací zkoušky na střední nebo vysoké umělecké školy. Přihlášky v sekci kroužky a kurzy.


Veškerou nabídku kroužků na Domečku pro školní rok 2018/19 najdete zde. Přihlašování do všech zájmových útvarů probíhá prostřednictvím našeho klientského portálu. Nevíte si rady? Zkuste nápovědu.