Aktuality na Domečku

Pololetní prázdniny

Přijďte společně s námi prožít pololetní prázdniny a jednodenní příměstský tábor. Dopoledne nás čeká návštěva Moravské galerie a výukového programu o textilní výtvarnici Inez Tuschnerové. Po obědě se i my pustíme do navrhování a tvoření. Tentokrát z Domečku budete odcházet s vlastnoručně potištěnou taškou. Moc se na Vás těší Klára a Anička. Více informací a přihlašování naleznete v sekci tábory a pobytové akce.

Školní rok 2018/19

Blíží se začátek druhého pololetí školního roku a s ním i šance najít si svůj zájmový kroužek. Kroužky sice frčí naplno již od září, ale vzhledem k rozšíření nabídky, máme v některých z nich ještě volná místa. Vyberte si ten svůj v sekci kroužky a kurzy a přijďte si ho v lednu vyzkoušet.

Nové kroužky na Domečku

Flétna 1/2/3

Děti se v kroužku seznámí se zobcovou flétnou jako hudebním nástrojem. Naučíme se správné držení flétny i správný postoj těla a dýchání při hře. Přes poznávání not a jednoduché melodie se dostaneme i ke složitějším písním a skladbám pro radost, podle výběru dětí. Pro více informací a přihlášku klikněte.


S Vendy v kuchyni 1/2

Těšte se na vaření a pečení rozmanitých sladkých i slaných dobrot, skrze které navštívíme spoustu zajímavých koutů světa. Vyzkoušíme si například přípravu ovocných a zeleninových salátů, pečení drobného pečiva i slavných dezertů. Kromě toho se prostřednictvím her seznámíme s mnoha zajímavostmi o potravinách a budeme se věnovat i prostírání a stolování. Podrobnosti v sekci kroužky a kurzy.


Šití pro dospělé

Jste úplní začátečníci a rádi byste si vyrobili věci, které v obchodech s rychlou módou neseženete, dozvěděli se něco o udržitelnosti, multifunkčnosti a recyklaci? Přesně tyhle věci nás budou v kurzu zajímat. Rozvineme styl, krásu, neotřelost a ladnost. Budeme praktičtí, vtipní, ušlechtilí. V tomto kvalitním kurzu šití se o vás postará zkušená krejčová a výtvarnice Karolína Kohoutková. Zjistěte více a přihlaste se tady.


Výtvarka pro teenagery 1/2

Kvalitní výtvarný kurz pod vedením lektorky Dity Valerianové, absolventky malby na Fakultě výtvarného umění v Brně, současně studující učitelství výtvarné výchovy a galerijní pedagogiky v magisterském stupni na pedagogické fakultě. V kurzu budeme zkoušet tradiční výtvarné techniky (malba, kresba, koláž), ale také například komiks nebo ilustraci. Bude otevřena i možnost podívat se společně do galerií na tamější výstavy a zkusit tvořit přímo v tomto uměleckém zázemí. Kurz je vhodný pro začátečníky i jako příprava na přijímací zkoušky na střední nebo vysoké umělecké školy. Přihlášky v sekci kroužky a kurzy.


Veškerou nabídku kroužků na Domečku pro školní rok 2018/19 najdete zde. Přihlašování do všech zájmových útvarů probíhá prostřednictvím našeho klientského portálu. Nevíte si rady? Zkuste nápovědu.