Aktuality na Domečku

Školní rok 2019/2020

Konec školního roku se pomalu blíží (kroužky končí 31.5., pokud lektor nestanoví jinak) a ty už začínáš přemýšlet, co po prázdninách? Tak to tě určitě potěší zpráva, že v novém roce mezi našimi kroužky najdeš i několik novinek! Co to přesně bude, zjistíš už 1. 6., kdy bude otevřeno přihlašování do kroužků a kurzů na následující školní rok. Tak se u nás zakružkuj, ať ti místo v tvém oblíbeném kroužku někdo nevyfoukne.

Letní prázdniny

Na letošní léto jsme pro vás připravili parádní nadílku příměstských táborů. Cesta kolem světa, návštěva zoo a nebo třeba šicí tábor? A co třeba záhady tajemného Egypta a nebo fantasy svět Dračího doupěte? To a mnoho dalšího najdeš v sekci tábory, kde se můžeš také přihlásit. A nezapomínáme ani na nejmenší, se kterými se potkáme na Rákosníčkově létě. Vybírat můžete ze tří termínů, na které je také potřeba se dopředu přihlásit. Těšíme se na tebe!

Léto pro dospělé

V létě se u nás nebudou nudit ani dospělí, kteří se mohou přihlásit na intenzivní keramické kurzy. Tyto kurzy jsou určené jak pro pokročilé hrnčíře, tak pro úplné začátečníky, kteří se s materiálem a technikou chtějí seznámit. Z kurzu si odnesete keramiku, kterou si vlastnoručně vytočíte, vymodelujete a naglazujete pod odborným vedením MgA. Kláry Kleinerové. Vybírat můžete hned z několika termínů. Bližší informace a přihlašování v záložce akce.

Školní rok 2018/19

Druhé pololetí už je v plném proudu a ty jsi propásl/a přihlašování na kroužky? Vůbec nevadí! Na některých z nich máme ještě volná místa. Vyberte si ten svůj v sekci kroužky a kurzy a přijď si ho vyzkoušet. U nás není nikdy pozdě začít! A po celý rok přijímáme i nové kamarády do Klubu pro předškolní děti Rákosníček.

Nové kroužky na Domečku

Flétna 1/2/3

Děti se v kroužku seznámí se zobcovou flétnou jako hudebním nástrojem. Naučíme se správné držení flétny i správný postoj těla a dýchání při hře. Přes poznávání not a jednoduché melodie se dostaneme i ke složitějším písním a skladbám pro radost, podle výběru dětí. Pro více informací a přihlášku klikněte.


S Vendy v kuchyni 1/2

Těšte se na vaření a pečení rozmanitých sladkých i slaných dobrot, skrze které navštívíme spoustu zajímavých koutů světa. Vyzkoušíme si například přípravu ovocných a zeleninových salátů, pečení drobného pečiva i slavných dezertů. Kromě toho se prostřednictvím her seznámíme s mnoha zajímavostmi o potravinách a budeme se věnovat i prostírání a stolování. Podrobnosti v sekci kroužky a kurzy.


Šití pro dospělé

Jste úplní začátečníci a rádi byste si vyrobili věci, které v obchodech s rychlou módou neseženete, dozvěděli se něco o udržitelnosti, multifunkčnosti a recyklaci? Přesně tyhle věci nás budou v kurzu zajímat. Rozvineme styl, krásu, neotřelost a ladnost. Budeme praktičtí, vtipní, ušlechtilí. V tomto kvalitním kurzu šití se o vás postará zkušená krejčová a výtvarnice Karolína Kohoutková. Zjistěte více a přihlaste se tady.


Výtvarka pro teenagery 1/2

Kvalitní výtvarný kurz pod vedením lektorky Dity Valerianové, absolventky malby na Fakultě výtvarného umění v Brně, současně studující učitelství výtvarné výchovy a galerijní pedagogiky v magisterském stupni na pedagogické fakultě. V kurzu budeme zkoušet tradiční výtvarné techniky (malba, kresba, koláž), ale také například komiks nebo ilustraci. Bude otevřena i možnost podívat se společně do galerií na tamější výstavy a zkusit tvořit přímo v tomto uměleckém zázemí. Kurz je vhodný pro začátečníky i jako příprava na přijímací zkoušky na střední nebo vysoké umělecké školy. Přihlášky v sekci kroužky a kurzy.


Veškerou nabídku kroužků na Domečku pro školní rok 2018/19 najdete zde. Přihlašování do všech zájmových útvarů probíhá prostřednictvím našeho klientského portálu. Nevíte si rady? Zkuste nápovědu.