Aktuality na Dominu

Vánoce na Dominu

Před zahájením Adventu ve čtvrtek 29. 11. 2018 se s vámi rádi potkáme při společném vyrábění podzimních/adventních věnců či dekorací. Akce se uskuteční v podvečer v čase 18:00 - 20:00. Podrobnosti o připravované akci najdete zde. Těšit se na vás bude Jana Marková.

V sobotu 1.2 dopoledne proběhne podobná adventní akce s výrobou věnců vhodná i pro děti. Těšit se na vás bude Jana Podzemná. Vypsán už máme i program na vánoční dílničky v sobotu 15.12. Podrobnosti najdete zde.

Kurzy točení na kruhu

Potřebujete se odreagovat od každodenních činností a zároveň si vytvořit něco z čeho budete mít radost vy nebo vaši blízcí? Nevíte, zda máte dostatek talentu pro umělecké tvoření, ale jste trpěliví a rádi se naučíte něčemu novému? Pak je točení na kruhu tou pravou volbou. Na točířském kruhu se totiž naučí každý, je to pouze otázka času a nadšení. Kurz je vhodný jak pro úplné začátečníky (dospělé nebo starší děti), tak pro pokročilejší zájemce, kteří mohou rozvíjet své dovednosti. Naučíme se točit základní tvary pro hrníčky, talíře, mísy a misky, vázičky apod., v pokročilejších lekcích se dostaneme i k formám na pečení, džbánům či květináčům. Všechny výrobky si pečlivě obtočíme, ozdobit se dají engobami, glazurami, voskem a dalšími technikami.

Máme k dispozici 3 hrnčířské kruhy, tudíž je přístup velmi individuální a pokrok rychlejší, nicméně je potřeba pravidelná docházka. Protože jde o specifickou činnost, je lepší, pokud si ji začátečník nejprve vyzkouší, a pak se rozhodne, zda bude pokračovat a přihlásí se do kurzu s pravidelnou docházkou.

Pro více podrobností a možnost přihlásit se klikněte sem. Těší se na vás Renča Zajíčková a Zorka Moudrá.

Školní rok 2018/19 na Dominu

Čekají na vás poslední volná místa v těchto kroužcích Výtvarka s keramikou pro děti 3 - 6 let a Keramika pro dospělé a děti od 14 let, Kompletní nabídku zájmových kroužků najdete v sekci kroužky a kurzy. Přihlašování probíhá prostřednictvím našeho klientského centra.