Rekreační pobyt pro rodiče s dětmi v červnu


Sportování znenadání v termínu od 11.6. - 15.6.
Rekreačně pobytový tábor pro rodiče a děti se sportovní náplní. Děti si vyzkouší různé sportovní disciplíny, např. atletiku, plavání, míčové hry, zahrají si různé pohybové hry a zasoutěží si ve sportovní dětské olympiádě. Čeká na nás výlet do přírody a okolí Bystřice pod Pernštejnem a tematické tvoření z různých materiálů. Ubytování vás čeká v krásném sportovně laděném areálu sportu a kultury http://www.arealsportu.cz/ Informace : Eliška Fleková, flekovi@seznam.cz, mobil 723 262 216

Táborníček-příměstské tábory pro nejmladší děti od 2 do 6 let


Pro děti od 2 do 6 let je připraven cyklus Táborníček: každý týden se nese v duchu jiného tématu.
1. Opička Bublinka. Dobrodružství s opičkou Bublinkou.
2. Zvířecí kamarádi. Pro všechny, kdo mají rádi zvířátka. Naučíme se společně starat o naše zvířecí kamarády morčátka Knoflíka a Flíčka a králíčka Zipa.
3. Kouzelná zahrada. Děti budou hledat a trošku i pátrat po obyvatelích této tajemné končiny.
4. Hravý týden s angličtinou. Pojďme si společné hrát, podniknout výlety, něco si vytvořit a u toho se také něco naučit.
5. Letem světem. Procestujeme společně celý svět na létajícím koberci.
6. Indiánské léto. Vyzkoušíme si život v teepee, vyrobíme si indiánské oblečení, budeme malí indiáni.
7. Večerníčkovo pohádkování. Večerníček hledá kamarády. Potká se třeba s pejskem a kočičkou, Křemílek bude hledat Vochomůrku a spoustu dalšího.
8. Hrajeme si na cirkus. Zažijete cirkusové dovádění v šapito.
9. Kuchaříci a kuchařinky. Každý den si zahrajeme na opravdové šéfkuchaře nebo cukráře.

Čekáme právě na tebe, hlásit se můžete Zde

Tábory pro školáky

1. Hurá na prázdniny - ve třech dnech navštívíme společně Jižanský dvorek, pštrosí farmu a Lama centrum Brno.
2. Cesta časem - pobytový tábor pro všechny kluky i holky od 6 let, kteří si chtějí užít zábavu i dobrodružství v krásné přírodě. Společně se vydáme do okolí Tišnova, do rekrečního areálu Prudka.
Každý den zažijeme „cestu“ do jiné časové epochy a užijeme si ji se vším všudy!
Co se dělo během středověku? A jak lidé žili během pravěku? Na vlastní kůži prožijeme známé dějinné události i nová dobrodružství. Čekají nás rébusy, vyrábění, tvorba kostýmů, hádanky, hry, výlety po okolí a za hezkého počasí také pohoda u bazénu.
Celotýdenní program je přizpůsoben i začínajícím táborníkům, užijí si ho však i ostřílení skauti nebo starší účastníci.
Těší se na vás Zuzka, Pavlína a Matěj.
3. Putování za zvířátky - veselé putování za zvířecími kamarády na farmách , v ZOO i volné přírodě. Budeme si hrát, tvořit, povídat si a hlavně užívat léto a prázdniny.
4. Jungle tábor I - program tábora je návštěva Jungle parku, Jump parku, Moravia-Pasohlávky, Lasergame.
5. Bystré hlavičky - tábor plný her, tajenek, hádanek, rébusů a hledání odpovědí na tajemství, hledání pokladu, ale také sportovní soutěže a kratší výlety, pobyt v přírodě i u vody.
6. Prázdninové muzicírování - mladí hudebníci mají příležitost si zkusit hrát na různé hudební nástroje. Čeká je hledání nejoriginálnějšího hudebníka, soutěž karaoke, taneční a hudební workshopy, ale i výlety a spousta legrace.
7. Cool dívka I - letošním téma je přírodní kosmetika a její výroba, ale i další tvoření - masky, zdobení ptačí budky, tvoření z korálků a další speciality.
8. Vodní dobrodružství - navštívíme koupaliště a aquaparky v Brně a jeho okolí. Čeká nás také kreativní vyrábění, vaření oběda, hraní her, pěší výlet do blízkého okolí a poslední den přespání na DDM s táborákem.
9. Ve zdravém těle zdravý duch! - týden plný pohybu, turistika, lezení, skákání, plavání.V době odpočinku tvoření a vaření.
10. Mažoretky - příměstský tábor pro mažoretky. Budeme se učit nové prvky i sestavu, něco pěkného si vytvoříme, budeme hrát hry, za pěkného počasí půjdeme i na zahradu.
11. Jungle tábor II - program tábora je návštěva Jungle parku, Jump parku, Moravia-Pasohlávky, Lasergame.
12. Kuchařské dovádění - je týdnem plný tvoření dobrot, připravíme si k obědu pizzu, vyzkoušíme si moderní cukrařinu. Nebude chybět táborák, návštěva farmy s překvapením a letní koupání.
13. Cool dívka II - letošní téma je malované hedvábí a taška, netradiční techniky využití papíru, originální šperky, malba na porcelán a sklo.
14. Křížem krážem - hledáme všechny nadšené cestovatele! Čeká nás výlet do aquaparku, na farmu, za zvířaty, do zábavního přírodního parku Šikland a ještě jedno překvapení!
15. Šikovné tlapky s Alčou - tábor plný dobrodružství, tvorení, výletu a zábavy pro všechny. Budeme se bavit, poznávat nové kamarády. Čeká nás třeba táborák a dobrodružná noc s přespáním na DDM.
16. Mladí kreativci - týden plný fantazie, barev a netradičních technik. Budeme zkoumat, jak tvořili naši předci, indiáni, umělci orientu, poznáme malby aboriginských domorodců. Poznáme umění výroby papíru, vyrobíme si mýdlo, pojedeme na výlet.

Hlásit a vybírat můžete Zde

Akce v březnu

Výroba velikonočních dekorací
Celé dopoledne budeme tvořit velikonoční/jarní věnce z pediku, vrbového proutí a břízy, ozdoby na stůl, dveře nebo do okna. Dílna je vhodná pro děti i dospělé.
Kdy: v sobotu 24. 3. 2018 od 9:00 - 12:00 hodin.
Cena 50 Kč/ osoba. Přihlášení na akci je možné do 22. 3.
Informace: Ivana Bláhová tel. 775 174 463 frikulin@helceletka.cz
Zuzka Červinková tel. 721 079 626 cervinkova@helceletka.cz

Novinky v Klubu Frikulín

Malí Frikulínci hledají nové kamarády a kamarádky. Přijď mezi nás, můžeš si pobyt vyzkoušet s maminkou, tatínkem nebo babičkou.