Novinky a zajímavosti z Kamenaček

Výlet pro děti: váté písky

Měsíc květen láká k výletům do okolní přírody. Proto jsme na Kamenačkách pro děti připravili výlet na moravskou „Saharu“, na Váté písky. Výlet proběhne v sobotu 25. května a společně si užijeme osmikilometrovou přírodovědnou procházku plnou pozorování rostlin a živočichů, kterým toto místo poskytuje ideální podmínky pro život. Podrobnosti a přihlášky na akci najdete v sekci akce.

Den otevřených zahrad

Přírodověná stanice Kamenačky se v letošním roce zapojí do Víkendu otevřených zahrad. Přijďte v sobotu 8. června nakouknout do naší přírodní zahrady v čase od 10 do 15 hodin. Vstup na zahradu zdarma.

Při této příležitosti budou otevřeny i expozice v budově a tropický skleník stanice za jednotné vstupné 50,- Kč. Těšíme se na viděnou.

Více informací v pozvánce: vikendotevrzahrad.pdf

Zápis do kroužků na Přírodovědné stanici

Zápis do kroužků na rok 2019/2020 je na Přírodovědné stanici Kamenačky organizován následovně:

1.děti, které již byly letos členy zájmových kroužků nebo s námi absolvovaly tábor, se mohou přihlásit on-line přes klientský portál už od června 2019. Přijímání žádostí bude administrováno postupně až do konce prázdnin.

2.nové děti se zájmem o členství na nový školní rok se budou hlásit OSOBNĚ na Přírodovědné stanici ve středu 4.9.2019 od 15 do 17,30 hodin. Doporučujeme se před návštěvou informovat o počtu volných míst v jednotlivých kroužcích (kroužek může být již obsazen stálými členy). Děti-zájemci musí mít nejen zájem, ale i odpovídající soustředění a komunikativně-rozumové předpoklady. Důvodem je umožnění rozvoje dlouhodobých zájmů a tvorba stabilnějších, oborově profilovaných dětských kolektivů. Noví členové tyto kolektivy doplňují v závislosti na volných kapacitách.

Výukové programy

Víte, že na Kamenačkách pro vás připravujeme celou řadu výukových programů? Vyberte si ze široké nabídky ten, který vám sedne. Přijďte pozorovat naše obojživelníky a plazy, nebo poznejte s vašimi žáky biotop našeho jezírka. Možností jsou spousty, rádi pro vás připravíme například i programy výtvarné.