Kdo jsme a co děláme

Jsme školské zařízení pro zájmové vzdělávání se zaměřením na technické obory.

Zajímá vás technika?

V areálu Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy Brno, Sokolská sídlí naše pobočka Robotárna, ve které nabízíme zájmové vzdělávání v technických oborech.

Najdete nás sice ve škole, ale škola nejsme. U nás nečekejte výuku nudné teorie – přijďte si vlastnoručně vyrobit funkční model letadla a naučit se ho řídit. Nebo raději opravdovou raketu? A co takhle postavit si svého robota? Naučit se programovat? Chcete najít nové kamarády, které také zajímá technika? Užít si trochu napětí na nějaké soutěži nebo v létě na táboře?

S námi zažijte jedinečné dobrodružství při práci na proměně hmoty ve vlastní výtvor. Poznáte při tom vlastnosti nejrůznějších materiálů, získáte zručnost při používání ručního nářadí, nahlédnete do tajemství fyzikálních zákonů a seznámíte se s moderními výrobními technologiemi.
Přijďte se podívat, co se děje v Robotárně.

Máte rádi vlaky?

Nebo alespoň vláčky? Chcete si postavit vlastní nádraží a řídit jeho provoz? Že nemáte doma dost místa? Přijďte za námi do Klubu modelářů železnic na ulici Křenová 19/24C, Brno. Sídlí zde naše pobočka, ve které nabízíme pestrou škálu možností jak se zapojit do stavby a řízení provozu modelového kolejiště.

U nás se nebudete na vláčky jen dívat nebo si s nimi jenom hrát. Můžete přiložit ruku ke společnému dílu a přitom získat dovednosti potřebné k tvorbě modelové krajiny, staveb či železničních vozidel.
Přijďte se podívat, co se děje na klubovém kolejišti.

Co u nás najdete?

Kroužky

Nabízíme kroužky s technickým zaměřením pro všechny věkové kategorie:

modelářství, papírové modely, létající modely raket, funkční modely letadel, RC modely

elektronika, elektrotechnika, jednočipové mikroprocesory

programování pro začátečníky, programování pro pokročilé, Arduino, programování aplikací pro Android

stavba a programování robotů a robotických zařízení

LEGO MINDSTORMS EV3

Tábory

Pořádáme letní pobytový tábor s technickým zaměřením pro modeláře, elektroniky a programátory.