Aktuality z Robotárny

Robotiáda 2020

Robotiáda, největší robotická soutěž v České republice, vypukne již během víkendu 7. - 8. února ve Vida! Science centru. Robotárna i s našimi soutěžními týmy bude samozřejmě opět u toho. Kromě toho, že nám můžete fandit, se máte letos opravdu na co těšit. Do Vidy přijede na 650 účastníků (380 robotů) ze 6 zemí Evropy.

V pátek 7. února proběhne soutěžní část, která je otevřená široké veřejnosti. Přijďte zjistit, co je to jízda po čáře, jak probíhá záchrana plyšového medvěda, nebo robotický sprint. Druhý den si všichni zájemci mohou vyzkoušet nejen soutěžní roboty na vlastní kůži, ale i mnoho robotických workshopů. Zkuste robotické stolní hry, povídání s robotem Karl Pepper, nebo si postavit a naprogramovat vlastního robota!

Druhé pololetí na Robotárně

Již nyní si můžete zarezervovat místo v našich zájmových kroužcích na druhé pololetí školního roku 2019/2020! Nabídka kroužků má letos novou strukturu. V odpoledních hodinách probíhají vstupní kroužky se všeobecnou technickou tématikou. Kroužky jsou rozděleny podle věku. Účastníci se v průběhu roku seznámí v několika tématických blocích s naší činností a získají potřebné vstupní znalosti.

Na základě zkušeností si budou moci v následujících letech vybrat specializované kroužky, které jsou v pozdějších hodinách. Tyto kroužky již nejsou určené pro úplné začátečníky. Pro zápis jsou nutné vstupní znalosti specifikované v popisu jednotlivých kroužků. Potřebujete poradit? Obraťte se přímo na nás, rádi vám vše vysvětlíme a poradíme s případným výběrem kroužku.