Robotárna - Aktuality

Kroužky pro nejmladší děti

Pro naše nejmladší klienty máme v nabídce Modelářské přípravky. Tyto kroužky jsou vstupním bodem nejen pro letecké či železniční modeláře, ale i elektroniky a robotiky. Ti všichni musí být manuálně zruční a umět improvizovat, dokázat vše vyrobit i „na koleně“.

Naše činnost se liší od náplně různých výtvarných kroužků typu „rukodělky, šikovné tlapky“ apod. Důraz klademe na přesnost a kvalitu práce, bezpečné používání nářadí, volbu vhodného materiálu a jeho maximální využití, poznání vlastností a fyzikálních zákonů v pozadí. Primární pro nás není krása, ale účelnost, funkčnost a efektivita.

Nové kroužky pro školní rok 2018/2019

Spustili jsme přihlašování do kroužků na nový školní rok 2018/2019. Seznam kroužků s možností přihlášení naleznete v Kroužky na Robotárně.

V průběhu léta ještě některé kroužky pravděpodobně přidáme

Podrobný popis, jak se přihlásit do našich kroužků.

Tábory 2018

Letní příměstské technicky zaměřené tábory 2018

Termíny: pondělí 30. 7. – pátek 3. 8. 2018 a pondělí 27. 8. – pátek 31. 8. 2018

Místo: Robotárna

Nudí tě obyčejné hračky? Chceš si zkusit navrhnout a vyrobit vlastní? A co poznat základy elektroniky a robotiky nebo vytvořit svůj první počítačový program? Tak přijdi za námi na technický tábor, a odneseš si domů svůj vlastnoruční výtvor.

Pobytový Robotický tábor 2018 11-20 let

Přečtěte si, jak probíhal náš tábor minulý rok - Ohlédnutí za Robotickým táborem 2017

Termín: sobota 7. 7. – sobota 14. 7. 2018
Místo:
Sebranice (u Litomyšle)
Ubytování:
stany s podsadou
Odborná činnost:
dílny v prostorách obecního úřadu
Stravování:
plná penze (zahájení večeří, konec snídaní + balíček na cestu)
Cena: 3800 Kč pro účastníky ve věku 11-13 let (začátečníci), 4500 Kč pro účastníky od 14 let (pokročilí) v den nástupu na tábor.

Cena zahrnuje materiál na stavbu zařízení, které si účastníci odvezou z tábora domů a které bude větší než v minulých letech. Stavba překvapení pro starší je nákladnější a také výrazně složitější a náročnější.

Cenu volíte při on-line přihlašování, prosím dodržujte rozdělení podle věku. Do 14 dní po přihlášení je nutné zaplatit nevratnou zálohu 1000 Kč.

Tábor je vyvrcholením celoroční práce v robotických a programátorských kroužcích. Hlásit se však mohou všichni zájemci o techniku, i ti, kteří nenavštěvují naše kroužky a chtějí se o robotice něco dozvědět, naučit se něco nového a vyzkoušet si uplatnění školních znalostí v praxi.

Případné dotazy zodpoví Ing. Jiří Vácha 777165532.

Nové kroužky od druhého pololetí

V týdnu od 19. 2. 2018 zahajujeme nové programátorské kroužky. Přidáváme do nabídky programování her v prostředí Game Maker (jak začátečníci, tak pokročilí), programování v C++ začátečníci a tvorba aplikací pro mobilní telefony Android. Přihlašování již běží v rámci sekce Kroužky na Robotárně.

Podrobný popis, jak se přihlásit do našich kroužků.

Robotiáda 2018

Chceš se podívat na největší středoevropskou soutěž Robotiáda 2018 a nebo si vyzkoušet ovládat roboty. Tak přijď za námi 16. a 17. 2. 2018 do brněnského VIDA! science centra. A pokud stále nevíš, přečti si ohlédnutí z Robotiády 2017.

robotiada2017_zahajeni-1.jpg

Podívejte se na náš Facebookový profil

Přidejte si náš FB profil, najdete tam aktuality z dění na Robotárně i zajímavé články a odkazy.