Robotárna - Aktuality

Zahájení provozu kroužků bude od začátku října

Informace o stavu přihlášek, plateb atd. můžete zjistit na svém účtu v klientském portálu

POZOR!

Informace odesílané z infosystému chodí na kontaktní emailovou adresu, proto není vždy úplně ideální, když tato adrese vede do schránky dítěte. Tuto adresu si na svém účtu můžete zeditovat.

Kroužky pro nejmladší děti

Pro naše nejmladší klienty máme v nabídce Modelářské přípravky. Tyto kroužky jsou vstupním bodem nejen pro letecké či železniční modeláře, ale i elektroniky a robotiky. Ti všichni musí být manuálně zruční a umět improvizovat, dokázat vše vyrobit i „na koleně“.

Naše činnost se liší od náplně různých výtvarných kroužků typu „rukodělky, šikovné tlapky“ apod. Důraz klademe na přesnost a kvalitu práce, bezpečné používání nářadí, volbu vhodného materiálu a jeho maximální využití, poznání vlastností a fyzikálních zákonů v pozadí. Primární pro nás není krása, ale účelnost, funkčnost a efektivita.

Nové kroužky pro školní rok 2018/2019

Spustili jsme přihlašování do kroužků na nový školní rok 2018/2019. Seznam kroužků s možností přihlášení naleznete v Kroužky na Robotárně.

V průběhu léta ještě některé kroužky pravděpodobně přidáme

Podrobný popis, jak se přihlásit do našich kroužků.

Ohlédnutí za Robotickým táborem 2018

Tábory 2018

Letní příměstské technicky zaměřené tábory 2018

Termíny: pondělí 30. 7. – pátek 3. 8. 2018 a pondělí 27. 8. – pátek 31. 8. 2018

Místo: Robotárna

Nudí tě obyčejné hračky? Chceš si zkusit navrhnout a vyrobit vlastní? A co poznat základy elektroniky a robotiky nebo vytvořit svůj první počítačový program? Tak přijdi za námi na technický tábor, a odneseš si domů svůj vlastnoruční výtvor.

Pobytový Robotický tábor 2018 11-20 let

Přečtěte si, jak probíhal náš tábor minulý rok - Ohlédnutí za Robotickým táborem 2017

Termín: sobota 7. 7. – sobota 14. 7. 2018
Místo:
Sebranice (u Litomyšle)
Ubytování:
stany s podsadou
Odborná činnost:
dílny v prostorách obecního úřadu
Stravování:
plná penze (zahájení večeří, konec snídaní + balíček na cestu)
Cena: 3800 Kč pro účastníky ve věku 11-13 let (začátečníci), 4500 Kč pro účastníky od 14 let (pokročilí) v den nástupu na tábor.

Cena zahrnuje materiál na stavbu zařízení, které si účastníci odvezou z tábora domů a které bude větší než v minulých letech. Stavba překvapení pro starší je nákladnější a také výrazně složitější a náročnější.

Cenu volíte při on-line přihlašování, prosím dodržujte rozdělení podle věku. Do 14 dní po přihlášení je nutné zaplatit nevratnou zálohu 1000 Kč.

Tábor je vyvrcholením celoroční práce v robotických a programátorských kroužcích. Hlásit se však mohou všichni zájemci o techniku, i ti, kteří nenavštěvují naše kroužky a chtějí se o robotice něco dozvědět, naučit se něco nového a vyzkoušet si uplatnění školních znalostí v praxi.

Případné dotazy zodpoví Ing. Jiří Vácha 777165532.

Nové kroužky od druhého pololetí

V týdnu od 19. 2. 2018 zahajujeme nové programátorské kroužky. Přidáváme do nabídky programování her v prostředí Game Maker (jak začátečníci, tak pokročilí), programování v C++ začátečníci a tvorba aplikací pro mobilní telefony Android. Přihlašování již běží v rámci sekce Kroužky na Robotárně.

Podrobný popis, jak se přihlásit do našich kroužků.

Robotiáda 2018

Chceš se podívat na největší středoevropskou soutěž Robotiáda 2018 a nebo si vyzkoušet ovládat roboty. Tak přijď za námi 16. a 17. 2. 2018 do brněnského VIDA! science centra. A pokud stále nevíš, přečti si ohlédnutí z Robotiády 2017.

robotiada2017_zahajeni-1.jpg

Podívejte se na náš Facebookový profil

Přidejte si náš FB profil, najdete tam aktuality z dění na Robotárně i zajímavé články a odkazy.