Aktuality z Robotárny

Robotiáda 2019

Chceš se podívat na největší středoevropskou soutěž Robotiáda 2019 a vyzkoušet si třeba ovládat roboty? Přijď za námi 8. 2. 2019 do brněnského VIDA! science centra, ani tentokrát nebudeme na této parádní akci chybět. A co pro vás Robotárna letos chystá? Sledujte nás na facebooku a vše se včas dozvíte. A pokud byste přeci jen chtěli nakouknout do robotické atmosféry už teď, podívejte se, jak to vypadlo v minulém roce.

Kroužky pro nejmladší děti

Pro naše nejmladší klienty máme v nabídce Modelářské přípravky. Tyto kroužky jsou vstupním bodem nejen pro letecké či železniční modeláře, ale i elektroniky a robotiky. Ti všichni musí být manuálně zruční a umět improvizovat, dokázat vše vyrobit i „na koleni“.

Naše činnost se liší od náplně různých výtvarných kroužků typu „rukodělky, šikovné tlapky“ apod. Důraz klademe na přesnost a kvalitu práce, bezpečné používání nářadí, volbu vhodného materiálu a jeho maximální využití, poznání vlastností a fyzikálních zákonů v pozadí. Primární pro nás není krása, ale účelnost, funkčnost a efektivita. Z našich kroužků můžete vybírat tady.

Ohlédnutí za Robotickým táborem 2018

Každoročně na Robotárně pořádáme pobytový tábor. A jak to na takovém robotickém táboře může vypadat? Přečtěte si článek o posledním ročníku tábora a zjistěte více.